Jdi na obsah Jdi na menu
 


Superpohár hejtmana PU kraje

23. 10. 2013

 V sobotu dne 12. října 2013 odejelo družstvo starších žáků B do obce Sádek, který hostil první ročník poháru hejtmana Pardubického kraje v požárních útocích.

Dosud zcela unikátní setkání a soupeření nejlepších družstev mužů, žen, starších a mladších žáků, vítězů jednotlivých okresu PU kraje. 

Nás pochopitelně zajímala soutěž starších žáků, kde jsme, díky excelentnímu vystoupení našich borců ve Svitavské lize, měli zastoupení.

Po prvních pokusech soupeřů jsme měli jasno, buďto provedeme útok v klidu a pohodově a nemůžeme skončit hůř než třetí, anebo to riskneme a pokusíme se vyhrát. Ta druhá varianta, to byl názor nejen můj, ale i ostatních sedmi členů našeho požárněútočného týmu. Prostě buď a nebo. 

Jak již asi víte, dopadlo, bohužel, to druhé. Na řádně promáčeném trávníku, kde již po předchozích útocích z naší kategorie i kategorie mladších žáků, leželo několik centimetrů vody, náš borec, který pracuje na rozdělovači, podklouzl, ale tak nešťastně, že si rozkopl všechny půlspojky. Některé dokonce odlétly ze základny. Než se vše podařilo spojit a provést nástřiky, bylo jasné, že o prvním místě si můžeme nechat jenom zdát. 

O to více zasluhují naši borci pochvalu, že před druhým pokusem, kdy již věděli, že skončí na nepopulárním čtvrtém místě, nesložili zbraně a měli stále touhu ukázat všem, proč jsou vítezem Svitavské ligy. Jejich druhý pokus také nebyl zcela bez chyb, ale přes jeho "křečovité" provedení, zaviněné hlavně nervozitou a částečně i frustrací z konečného umístění, čas tzv. nízká 15, byl jasně nejlepším útokem druhého kola. 

Škoda.

Přesto jim musím tímto něco sdělit.

Milí kamarádi,

moc dobře vím, jak jste se cítili a ta marnost nad ztraceným závodem z Vás sálala ještě dlouho. Ale ani v dalším životě Vás nečeká jenom vítězství, ale i prohry a leckdy i marný boj. A Vy jste právě v tomto závodě ukázali, že na další cestu životem jste připraveni. Protože Vaše snaha, motivace i hrdost, se kterou jste "prohraný" závod dokončili, to ze strany nás vedoucích, Vašich příznivců i všech hasičů zasluhuje velkou úctu i pokoru k Vám. 

A já za sebe mohu říci, že tento kolektiv, který Sádeckým závodem opustili Jirka Šibrava, Pavel Bednář, Tomáš Nikl, Vojta Groulík a Terezka Preclíková, již dnes patří mezi legendy sportovní činnosti mladých hasičů SDH Pomezí a v mém srdci má místo navždycky.

A do života Vám mohu jej popřát, aby jste se i v životě dokázali postavit k nepříjemným událostem tak poctivě a hrdě, jako k druhému Sádeckému pokusu. A hlavně, nikdy nezapomeňte, že Váše první kroky do velkého života jsou pevně spjati s hasiči z Pomezí. V našem kolektivu mladých hasičů SDH Pomezí jste vždycky vítáni.

Zdarec.

 

vedoucí Václav