Jdi na obsah Jdi na menu
 


7. závod Okresní ligy - 4.10.2014 Mladějov na Moravě

6. 10. 2014

 

Mladějov 4.10.2014
 
            Na poslední závod Okresní ligy do Mladějova na Moravě jsme odjížděli pouze s "A" starších a tentokrát nás doplnili muži "A" a ženy. Děti se pochopitelně vtěsnali do Ducata a vyjely vstříc největší bitvě svého závodnického života. Proč? Potřebovali udržet zatím 3 bodový náskok na Lubnou, abychom obhájili titul přeborníka Svitavského okresu.
            Už po příjezdu bylo jasné, že závod je postavený na tělo borcům z Jevíčka, protože jednu základnu obsluhoval jejich zástupce, ve štafetě 4x60 m, prý podle směrnic hry Plamen, zdobila tzv. Jevíčská kladina. Pro neznalé, jedná se o kanalizační rouru, která byla poprvé využita na závodech v Jevíčku, proto Jevíčská. Ale bylo nám vysvětleno, že se běží zcela podle pravidel hry Plamen, včetně dodatků, to pro nás znamená, že si ty pravidla musíme asi lépe přečíst. No, je tedy jasné, kdo předem věděl o tomto druhu kladiny, mohl se na závod připravit. My to rozhodně nebyli.
Ale k závodu.
            Štafeta 4x60 m
Protože jsme nastoupili pouze se sedmi borci, musela Nela překonat "kladinu" v obou štafetách. Nela ale svůj úkol splnila naprosto úžasně a ostatní borci již automaticky a samozřejmě skvěle plnili své úseky, takže v konečném výsledku zbylo pro nás ve štafetě vynikající 2. místo, překvapivě za Jevíčkem "A". =:)
            Požární útok
Naše hlavní disciplína měla příchuť nervozity a napětí. Chyběli nám totiž oba proudaři i top náhradník Milošek, protože Martin i Milošek jsou nemocní a Eliška nemohla přijet, takže jsme opět nasadili Nelu. Protože jsme měli až osmé startovní číslo, mohli jsme sledovat pokusy před námi a pomalu spřádat plány a taktiku tak, abychom domů přivezli putovní pohár pro vítěze, to jediné byl cíl naší cesty. Protože tuto soutěž vynechal Kamenec, bylo již dopředu jasné, že o vítězství budou bojovat pouze 4 týmy, obě Jevíčská družstva, Lubná a my. Mašina na prvním stavu byla o poznání horší a na tu šla v prvním pokusu pouze Lubná. Oba Jevíčské týmy i my jsme začínali na mašině lepším, tedy museli jsme nutně udělat čas už v prvním pokusu. Jako první šlo na start Jevíčko B a čas 19:34s rozhodně do pořadí na "bedně" mluvit nemohl. Po nich nastupovala Lubná a na horší mašině dosáhla času 18:57s a pochopitelně šla do vedení. Potom jsme již nastupovali my a bylo jasné, že musíme pokořit čas Lubné a dostat ji tak pod tlak. Zároveň jsem několikrát upozorňoval proudaře, Bivoje i Nelu, že zde si velmi pečlivě hlídají nástřikovou čáru, ať radši zakleknou metr před ní, protože nesmíme mít neplatný pokus. Prostřik nějak zvládneme. Co dodat. Nepatrné zdržení na základně, ale perfektní provedení celého útoku. Oba proudaři zastavili metr před nástřikem a v čase 12.50s vylétla voda z proudnic. Prostřik byl pochopitelně větší, ale Nela ukončila pokus v čase 15:55s, Bivoj 16:38s. Na jednu stranu škoda, ale to, co jsme potřebovali, se stalo skutečností. Na tuto základnu po nás nastoupilo Jevíčské áčko a vystavilo Lubné definitivní stopku na vítězství v lize. Jejich čas byl totiž 14:35s, na rozdíl od nás trefili terče z první, ale pro nás jednom dobře. Druhé pokusy, to byly už jenom nervy. Jevíčko B se zlepšilo na 16:60s a přes tento excelentní čas skončilo pod stupněmi vítězů!!! Na Svitavskou ligu dětí naprosto neuvěřitelná věc!!! Poté již nastoupili borci z Lubné a předvedli také svoji extratřídu. Ovšem základna byla pomalejší a přestože voda šla z proudnic už v čase 14,5 sekundy, v tu chvíli již bylo o přeborníkovi Svitavska pro letošní rok rozhodnuto. Lubeňáci také trefili terč z první a jejich čas 15:90s stačil na druhé místo. A tak v sobotu dne 4.10.2014 v čase přesně 13:13 hod. obhájili starší žáci SDH Pomezí vítězství v Okresní lize Svitavska.
Titul, předsedo (totiž starosto), titul!!!
Naši borci poté jenom v poklidu dokonali svůj pokus, nemělo již žádnou cenu riskovat na promáčené trati zranění, neboť výsledek už rozhodl za nás.
            A poté jsme se již věnovali závodů mužů a žen, kde naši muži vyhráli oba útoky o parník a holky si ve druhém pokusu naprosto profesionálně pohlídali vítězství z pokusů prvních, takže oba "dospělácké" týmy vezou z Mladějova poháry za vítězství. Skvělé, neuvěřitelné, famózní.
My jsme do Mladějova jeli hlavně obhájit putovní pohár, a to jsme s přehledem splnili. Na cestu domů jsme nafasovali putovní pohár za vítězství v lize, pohár za první místo v lize a ještě pohár za druhé místo v Mladějovské soutěži.
No, myslím si, že po loňském řádění našich Ultras a letošním nájezdu červenobílých Vikingů z Pomezí se Mladějov přejmenuje na Pomezov. Jsme tam totiž už jako doma.
A Mladějovští, těšte se, za rok přijedeme zase!
 
Svět je Lunapark a spravedlnost pro Jamajku.
 
vedoucí Václav
 
P.S.: Nedá mi to, ale musím prostě zařvat: 

M  I  S  T  Ř  I