Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. závod OL - Sádek 7.9.2014

 Na předposlední díl naší ligy jsme poprvé v historii vyjeli až v nedělní ráno. Naštěstí to bylo do Sádku, který je nedaleko Pomezí a kde máme i největší přátele. Se zatnutýma zubama jsme nakonec složili dohromady všechna tři družstva, protože nejmladší jsou zranění či po nemoci (Milan, Šája, Martin), děvčata z B týmu starších závod ani předchozí trénink nezajímal a z elitního týmu je zraněn Marťas. 

Než přejdu k samotným výsledkům, chtěl bych zejména poděkovat velitelovi, který vzorně plnil na závodech funkci strojníka, i všem dalším, kteří nám pomáhali nebo nás přišli povzbudit, včetně starosty sboru.

Mladší žáci

Požární útok převedli opět na hranici svých možností a třetí místo v této disciplíně a předstihnutí obou domácích družstev je pro ně skvělou vizitkou. Ve štafetě se, bohužel, projevila neučast především Martina Hegra a tak v celkovém pořadí klesli na konečné 5. místo. 

Starší žáci B

První požární útok byl naprosto excelentní a nebýt absurdního chování strojníka z Čisté, mohli dosáhnout času pod 20 s. Proč při perfektním nalití ještě přisává a pak nadá plný plyn a třikrát ubere otáčky, to jsme v tu chvíli netušili. Takhle z toho bylo nakonec až 8. místo, ale k činnosti dětí na základně nemám žádných připomínek. Štafeta byla skvěle zaběhnutá, ovšem oba borci na rozdělovači zcela nepochopitelně proběhli cílem a drželi proudnici oběma rukama, čímž pochopitelně byli diskvalifikovaní. Musíme ale pochválit Myšáka Pospíšila, který si poprvé vyzkoušel běžet za starší kategorii kladinu. 

Starší žáci A

Naše elita byla znatelně oslabena Marťasovou neúčastí, ovšem obě náhradnice, jak Eliška při požárním útoku, tak Nela ve štafetě odvedly skvělou práci a dopředu může prozradit, že obou druhých míst si nesmírně vážíme. A také potěší, že ztráty dokážeme takhle nádherně nahradit.

Štafeta 4x60 m byla zběhnutá výborně a dlouho jsme byli jediným družstvem, který dokázal na silně podmáčené a místy i bahnité trati zaběhnout čas pod 50 s. Nakonec nás porazili, podle očekávání, pouze borci z Kamence, elitní běžce z Jevíčka jsme nechali až za sebou.

Náš požární útok byl opět chloubou celé soutěže. První pokus na naší mašině s velitelem na strojníku byl jasně nejlepší a nástřiky - Eliška 15.99s a Bivoj 16.58s určovali vývoj závodu. Při druhém pokusu jsme se, světe div se, stali obětí amatéra z Čisté. Voda z mašiny stříká přes 3 vteřiny a teprve až v desáté vteřině "amatér" zavírá kohout a zvyšuje otáčky stroje. Poté opět s dvojitým poklesem otáček dosahujeme času 17.55s. Ano, v tu chvíli máme nejlepší dva časy, ale po nás startuje náš největší soupeř z Lubné. Stejně jako my provede pokus naprosto dokonale, ale stejně jako u nás "zaváhá" strojník. Výsledný čas 18.20s znamená pro Lubnou horší výsledek, oproti prvnímu pokusu na naší mašině, kde dosáhli času 17.84s. Jako poslední nastupují k pokusu borci z týmu Jevíčko A, kteří již nemají v celkovém pořadí šanci promluvit do výsledků na stupních vítězů. Co říci k již zmíněnému "amatérovi", který tentokrát ani nečeká na vodu, uzavírá kohout a již v 6. vteřině dá stroji plný výkon. Zapomíná i na svůj jinak důsledně pravidelný dvojitý pokles otáček, a borci z Jevíčka, kteří však skutečně předvedli výbornou práci, posledním pokusem vítězí v závodě. Jejich čas 16.13s znamená více než 5 sekundové zlepšení z prvního pokusu!!!

Co dodat nakonec? Všechna tři první družstva, tedy Jevíčko A, Pomezí A a Lubná předvedla všem, proč jsou právě oni těmi nejlepšími v okrese. Excelentní práce na základně, perfektní nalití i samotný sestřik terčů. Ale o výsledku soutěže zde jednoznačně rozhodl nekorektní výkon strojníka z Čisté. Buďto to udělal úmyslně a potom nemá na závodech co dělat, anebo je prostě dřevo a potom je blbec ten, který jej na závody nominoval. Takový šlendrián do soutěží nepatří a tím spíš do soutěže dětí. 

Závěrem můžeme pouze dodat, že nejen toto strojnické intermezzo bude předmětem jednání pro přístí podobu ligy dětí. Nejasností kolem pravidel se množí a po dohodě s vedoucími současných nejlepších družstev, tedy Jiřím Bidmonem z Jevíčka a Pavlem Uhrem z Lubné budeme chtít ligu zcela vyloučit z dosahu Okresní odborné rady mládeže. 

 

Jinak závěrem mohu potvrdit, že jsme se, po výsledkovém výpadku z Kamence, zatím vrátili na první místo ligy. Kdyby strojník nebyl "amatér", v tuto chvíli již slavíme celkové vítězství.

 

Ale co, když říkám, že mám nejlepší borce na okrese, tak to musíme potvrdit i v Mladějově, no ne?

S pozdravem "Světu mír a spravedlnost pro Jamajku (a tentokrát i pro nás!!!!)"

 

vedoucí Václav